Kątowniki aluminiowe

W poniższym dziale znajdziesz szeroki wybór kątowników aluminiowych – zarówno równoramiennych, jak i nierównoramiennych. Sprzedajemy profile o długości 1 lub 2 metrów bieżących (mb), a ponadto, na zamówienie, także kątowniki o niestandardowych rozmiarach. Wszystkie dostępne w naszym sklepie kątowniki aluminiowe wykonane zostały w Polsce zgodnie z obowiązującymi normami. Ponadto, gwarantujemy wyjątkowo korzystne ceny oferowanych elementów.

Sprzedajemy kątowniki podzielone na dwie kategorie:

Czytaj dalej

Czym jest kątownik aluminiowy?

Kątownik to element, którego przekrój poprzeczny tworzy kąt prosty. Wyróżniamy kątowniki równo- i nierównoramienne. Pierwsze z nich posiadają ramiona o tej samej długości, drugie – o różnej. Kątowniki aluminiowe są lekkie, wytrzymałe i odporne na korozję. Ponadto, łatwo poddają się obróbce, spawaniu i lutowaniu, można je także przycinać do dowolnych długości. Zaletą aluminiowych kątowników jest również ich niska cena, a także łatwość ich recyklingu.

Gdzie wykorzystuje się kątowniki aluminiowe?

Kątownik aluminiowy jest jednym z najpowszechniejszych stosowanych kształtowników. Znajdują zastosowanie w budownictwie, gdzie często stosowane są do wznoszenia różnorodnych konstrukcji. Kątowniki aluminiowe używane są również w przemyśle maszynowym, m.in. jako elementy konstrukcyjne lekkich przenośników taśmowych, buduje się z nich również ramy, podpory i osłony urządzeń. Spotkać je można także w domu – wykorzystywane są jako elementy mebli, listwy progowe i schodowe.

Kątowniki w naszej ofercie

Nasz sklep zajmuje się sprzedażą kątowników aluminiowych równo- i nierównoramiennych, wykonanych z aluminium gatunku 6060 (wg PN EN 573-3) / PA38 (wg PN-79/H-82160). Ten rodzaj aluminium wyróżnia się swoimi korzystnymi parametrami – średnią wytrzymałością zmęczeniową i średnią wytrzymałością na rozciąganie, bardzo dobrą spawalnością oraz bardzo wysoką odpornością na korozję. Wykonane z niego kątowniki są uniwersalne i znajdują liczne zastosowania. Kupując wyroby hutnicze z naszego sklepu możesz mieć pewność, że są one wysokiej jakości i spełniają wszelkie normy. Ponadto, większość oferowanych kątowników dostępna jest od ręki, dzięki czemu możemy zagwarantować Ci ekspresową realizację zamówienia.

Poznaj także nasze inne produkty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl