Teowniki

Jeśli potrzebny Ci jest teownik aluminiowy, sprawdź naszą ofertę. W Metal Markecie zakupisz teowniki o standardowej długości 1 lub 2 metrów bieżących (mb), a także, na zamówienie, wyroby o niestandardowych wymiarach. Wszystkie oferowane produkty wykonane zostały w Polsce, zgodnie z aktualnie obowiązującymi dla teowników normami. Gwarantujemy wysoką jakość oferowanych przez nas kształtowników, a także ich wyjątkowo korzystne ceny.

Sprawdź ofertę sklepu na teowniki aluminiowe:

Czytaj dalej

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

Teowniki w naszej ofercie

W Metal Markecie zakupisz teowniki, wykonane z aluminium gatunku 6060 (wg PN EN 573-3) / PA38 (wg PN-79/H-82160). Ten typ aluminium posiada bardzo wysoką odporność na korozję, bardzo dobrą spawalność, charakteryzuje się również średnią wytrzymałością zmęczeniową i na rozciąganie. Oferowane teowniki aluminiowe, dzięki zastosowaniu w ich produkcji wysokiej jakości materiału, znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Większość produktów dostępna jest od ręki, dzięki czemu możemy zapewnić Ci szybką realizację zamówienia.

Czym wyróżniają się teowniki aluminiowe?

Teownik jest kształtownikiem, o przekroju poprzecznym tworzącym literę „T”. Jeśli wykonany jest on z aluminium, wyróżnia się szeregiem korzystnych właściwości. Przede wszystkim, aluminiowy teownik jest lekki, co znacząco ułatwia jego transport i przechowywanie. Mimo niskiej masy, jest on jednak wyjątkowo wytrzymały, a ponadto odporny na korozję. Można go przycinać do dowolnej długości, a także spawać i lutować. Aluminiowy profil bez problemu pomalujesz – najskuteczniejsza w tym przypadku jest metoda proszkowa. Istotną zaletą teowników aluminiowych jest również ich stosunkowo niska cena.

Zastosowanie teowników aluminiowych

Dzięki swoim korzystnym właściwościom, teowniki aluminiowe znajdują zastosowanie w przemyśle i życiu codziennym. Przede wszystkim, tworzy się z nich ramy różnorodnych konstrukcji. Wykorzystywane są m.in. w branży budowlanej, lotniczej, motoryzacyjnej, meblarskiej i reklamowej. W domu teowniki wykorzystasz we wszelkich pracach adaptacyjnych, remontowych i aranżacyjnych – np. zabezpieczysz nimi brzegi tarasu czy balkonu bądź zamocujesz na nich paskowe oświetlenie LED.

Poznaj także nasze inne produkty:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl